Marita Snipke un Aivars Aivieksts. Dialogi dzejā.

2003.gadā kādā žurnālā bija nopublicēta mana miniatūra. Drīz pēc tam, labi atceros to dienu, rokās turēju Aivara vēstuli, kurā bija šādi vārdi:


„Tas bija tik jauki uzrakstīts, ka gribētos vēl!
Dvēseles nejautā, dvēseles saprotas!
Man ir priekšlikums – sarakstīsimies,
iztulkosim visas ķērpju zīmes,
skudru takas un zibens līkločus!
Ja arī sirdij nāksies pasmaidīt par mūsu,
iespējams, tik atšķirīgajām domām un gadiem,
mums kā atalgojums varētu palikt
SKAISTAS MINIATŪRAS!
Ar dvēseles roku rakstītas...”


Tā arī notika. Mēs sākām sarakstīties. Pamazām es nosūtīju savas miniatūras, kas tolaik bija tapušas, veidoju jaunas... Cik tā bija laba SKOLA!
Ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem mēs sarakstījāmies. Tās tiešām bija ar dvēseles roku rakstītas vēstules, nevis datorā veidotas. Mūsdienām mazliet netipiski...

Tikai pēc 8 gadiem, Dzejas  dienu ietvaros, pirmoreiz satikāmies...

Marita Snipke

 

 

Tā nu ir sanācis, ka arī es esmu bijis Maritas skolotājs! Skolotājs arī ir tāds kā kalējs, tikai viņa apstrādājamais materiāls daudz, daudz maigāks. Ja tvēriens būs par cietu, būs asaras... To sapratu jau pēc pirmās vēstules. Tāpēc mainījos pats! It kā mazliet ķircinot, it kā reizēm nesadzirdot Maritas sacīto, mēs devāmies tālāk. Marita vienmēr palika viņa pati – patiesi cielava! Pēc daudziem gadiem satiekoties, mēs vienojāmies: mums nav neviena iemesla, lai savu dialogu slēptu no citu dzejas mīļotāju acīm.

Aivars Aivieksts

Mūsu radošais kolektīvs no sirds priecājas par Tevi, ka esi apņēmies publicēt un parādīt plašākam ļaužu pulkam tos vienreizējos darbus, kurus Tu mēnešiem, gadiem esi rakstījis un krājis. Vai tā ir dzeja, proza, vēsturisks atmiņu stāsts vai savas dzimtas izpētes projekts, vai pavisam kaut kas neordinārs un neredzēts? To zini tikai Tu pats! Bet mēs vēlamies un spējam Tev palīdzēt izdarīt šo sarežģīto un darbietilpīgo darbu.
Lai šo darbu, kurā ietilpst:
  • Tava teksta maketēšana (sakārtošana),
  • grāmatas dizaina veidošana,
  • korektora pakalpojumi,
  • drukāšana tipogrāfijā,
varētu veikt ātri un kvalitatīvi, Tev tikai ir mums jāuzraksta mgramata@inbox.lv vai jāpiezvana uz 27011370.
Vēlamies Tevi iedrošināt - šis ir Tavs laiks, lai pateiktu savas sirds domas līdzcilvēkiem! Mēs iespēju robežās palīdzēsim Tev atrisināt problēmas, kuras Tevi attur no darbu publicēšanas. Šī ir tā mazā iespēja sākt grāmatu izdošanu, to izdodot mazā tirāžā. Ja nespēj sadūšoties viens šo darbu veikt, ir iespēja vienoties kopdarbā, ir iespēja iepazīt līdzīgi domājošos un sajust to, ka neesi viens.
Izdodot grāmatu Tu iepriecināsi sevi un atstāsi paliekošu vērtību savai valstij, pilsētai un ģimenei.

Lūdzu aizpildiet visus laukus!
Jūsu vārds, uzvārds:
Jūsu e-pasts:
Jūsu ziņojums: