Haralds Biezais. Kurelieši: Nacionālās pretestības liecinieki.

Ievērojamā latviešu teologa un vēsturnieka profesora Dr. Haralda Biezā 1991. g. un 1993. g. izdotā grāmata “Kurelieši: Nacionālās pretestības liecinieki”, kas joprojām ir pamatīgākais un pilnīgākais pētījums par šo tēmu, kļuvusi par bibliogrāfisku retumu. Ņemot vērā, ka vēstures zinātne jau pati par sevi ir pretrunu pilna un daudzplākšņaina, kureliešu kustības pētīšanu var uzskatīt par vienu no vissarežģītākajiem uzdevumiem jebkuram vēsturniekam, kurš šajā lietā grib teikt kādu paliekošu vārdu. Domājams, ka H. Biezais ne vienu vien šādu vārdu savā grāmatā ir pateicis. Atkārtotajā izdevumā pilnībā saglabāta autora redakcija. Jauni komentāri tekstam netiek pievienoti, jo tas būtu kāda turpmāka darba uzdevums.
Pēdējo gadu pētījumi par šo laika periodu Kurzemē rāda, ka vairākas teksta vietas prasa precizējumus, taču tas nemazina grāmatas vērtību esošajā redakcijā. Mūs ļoti iepriecinātu, ja ar Haralda Biezā pētījumu iepazītos iespējami plašs lasītāju loks, jo tas rosina interesēties par joprojām nepietiekami apzinātu mūsu vēstures problēmu: nacionālo pretestības kustību.

Andrejs Ķeizars

Mūsu radošais kolektīvs no sirds priecājas par Tevi, ka esi apņēmies publicēt un parādīt plašākam ļaužu pulkam tos vienreizējos darbus, kurus Tu mēnešiem, gadiem esi rakstījis un krājis. Vai tā ir dzeja, proza, vēsturisks atmiņu stāsts vai savas dzimtas izpētes projekts, vai pavisam kaut kas neordinārs un neredzēts? To zini tikai Tu pats! Bet mēs vēlamies un spējam Tev palīdzēt izdarīt šo sarežģīto un darbietilpīgo darbu.
Lai šo darbu, kurā ietilpst:
  • Tava teksta maketēšana (sakārtošana),
  • grāmatas dizaina veidošana,
  • korektora pakalpojumi,
  • drukāšana tipogrāfijā,
varētu veikt ātri un kvalitatīvi, Tev tikai ir mums jāuzraksta mgramata@inbox.lv vai jāpiezvana uz 27011370.
Vēlamies Tevi iedrošināt - šis ir Tavs laiks, lai pateiktu savas sirds domas līdzcilvēkiem! Mēs iespēju robežās palīdzēsim Tev atrisināt problēmas, kuras Tevi attur no darbu publicēšanas. Šī ir tā mazā iespēja sākt grāmatu izdošanu, to izdodot mazā tirāžā. Ja nespēj sadūšoties viens šo darbu veikt, ir iespēja vienoties kopdarbā, ir iespēja iepazīt līdzīgi domājošos un sajust to, ka neesi viens.
Izdodot grāmatu Tu iepriecināsi sevi un atstāsi paliekošu vērtību savai valstij, pilsētai un ģimenei.

Lūdzu aizpildiet visus laukus!
Jūsu vārds, uzvārds:
Jūsu e-pasts:
Jūsu ziņojums: